Lapkričio 9-ąją Rumunijos atstovui Cristian Terhes buvo uždrausta patekti į Europos parlamento rūmus be migloto QR ženklo arba GP. Tai, kaip po poros dienų pasielgė šis pilietiškai pilietiškas pilietis verta ne tik pasimokyti, bet ir sekti jo pavyzdžiu mūsų išrinktiems seimūnams. 

Pranešimo turinys:

“Cristian Terhes drąsiai eina į savo darbo vietą Europos parlamente. Nors ten įvesti griežti apribojimai patekti tik su “galimybiu pasu” arba PCR testu, jis atsisako vykdyti diskriminacinius naujojo totalitarizmo diktatūros reikalavimus. Apsauga vienintelį ką gali padaryti, tai pranešti apie tokį elgesį parlamento pirmininkui, nes kliudymas išrinktam parlamentarui atlikti savo pareigas užtraukia baudžiamąją atsakomybę. Lietuvoje taip pat galioja baudžiamoji atsakomybė už kliudymą balsuoti. Pareigūnas bandantis sukliudyti parlamentarui įeiti į Seimo rūmus atsako asmeniškai jei vykdys neteisėtus savo vadovų reikalavimus ir ribos mūsų išrinktų atstovų teisę vykdyti rinkėjų valią. Jei tokie parlamentarai nepatektų į Seimo posėdį, galima būtų kelti klausimą dėl priimtų teisės aktų teisėtumo. 

Vladimiras Troščnka”

Dėje Lietuvoje atsakomybė už Seimo nario teisėtų reikalavimų nevykdymą arba trukdymą vykdyti savo pareigas Tautos išrinktąjam, numatyta tik Seimo statuto 17-ajame straipsnyje su nuoroda į galiojančius įstatymus. Pasigilinus, tokios nuostatos veikiančiuose įstatymuose rasti nepavyko. Gal tinklapio sekėjai žino arba gali pagelbėti atkakliems Tautos tarnautojams surasti tokią spragą ir mūsų “teisėtvarkoje”?
Jei bendromis pastangomis nepavyktų rasti, gal sąmoningi seimūnai pavyzdžiui Valstybės tarnybos įstatymą, kuriame daug dėmesio skiriama atlyginimams, atostogoms ir panašiems svarbaliukams, ANK ir BK galėtų papildyti ES įstatymus atitinkančiomis nuostatomis?

Parašykite komentarą