Berlyniečiai referendume (- visuotinėje apklausoje) balsavo dėl to, ar nacionalizuoti tūkstančius nekilnojamojo turto milžinams priklausančių būstų. Suskaičiavus visas nuomones, už tokį sprendimą pasisakė daugiau nei 56 proc.

 

Vokietijos sostinės rinkėjai Berlyne, balsuodami dėl naujojo Vokietijos parlamento (-Seimo) sudėties ir savo vietos įstatymų leidėjo, galėjo dalyvauti referendume dėl to, ar priversti dideles nekilnojamojo turto bendroves parduoti didžiąją dalį savo gyvenamosios paskirties turto.

 

Neprivalomame referendume „už“ pasisakė 56,4 , o „prieš“-39 nuošimčiai piliečių.

Berlyniečiams per dieną surinkus daugiau balsų nei kada nors miestas, keliose rinkimų apylinkėse kilo suirutė ir vėlavimas. Daugiau nei 2250 rinkimų apylinkių visame mieste dirbo apie 34 000 pagalbininkų.

Todėl galutiniai neįpareigojančio referendumo rezultatai paaiškėjo tik pirmadienio rytą.

Sprendimo būdas reikalauja, kad valią pareikštų paprasta dauguma, taip pat bent ketvirtadalis visų balsavimo teisę turinčių rinkėjų balsų pareikštų „taip“. Tačiau, net jei gyventojų sprendimas būtų pripažintas, tai tik priverstų būsimą Berlyno miesto ir valstybės vyriausybę svarstyti pasiūlymą.

Išvada paaiškėjo po to, kai berlyniečiai daug darbo dienų praleido prie rinkimų apylinkių, nes tuo pačiu metu buvo paprašoma balsuoti Bundestago (-Seimo) rinkimuose, srities valstybės lygmens rinkimuose ir rajono tarybos rinkimuose. Balsavimo eigą apsunkino miesto vadovybės sprendimas tą pačią dieną surengti maratoną, kuris padidino nesklandumus Berlyno rinkimų apylinkėse, o tai galbūt užvilkino balsavimo vėlavimą.

Remiantis vietos žiniasklaidininko RBB24 pranešimais, buvo surengti 115 skirtingų balsavimų.

Ką reikštų ekspropriacija (- nusavinimas)?

Balsavimas buvo vietos lygio susivienijimo „Expropriate Deutsche Wohnen and Co“ (- Nusavinti vokietijos gyventojai ir Co) veiklos pasekmė. Sėkmingas balsavimas atveria kelią Berlyno senatui (- tarybai) parengti įstatymą, kuris leistų nusavinti nekilnojamojo turto bendroves, turinčias daugiau nei 3000 būstų. Remiantis siekio nuostatomis, bendrovėms būtų atlyginta už nekilnojamąjį turtą „gerokai žemiau prekybinės vertės“.

Turinys verstas iš čia: https://www.dw.com/en/germany-berlin-locals-vote-to-expropriate-real-estate-giants/a-59315431

Parašykite komentarą